Додаток ZEZMAN Meters: скоротили витрати на звіряння електролічильників у 6 разів

#ZEZMAN_CITY

27.09.2022

В Україні існує проблема із передачею показань з електролічильників. Щоб вносити правильні суми у квитанції, показання необхідно отримувати одночасно або хоча б у невеликому проміжку часу. Але абоненти передають їх несистемно. Тому виникають незрозумілі платникам суми у квитанціях, заборгованості перед постачальниками послуг та конфлікти між керуючими компаніями та мешканцями.

ZEZMAN Holding вирішує цю проблему у своїх проектах. Перший крок — створення застосунку ZEZMAN Meters на основі штучного інтелекту. Принцип роботи ZEZMAN Meters для користувача простий: необхідно сфотографувати лічильник, а програма розпізнає його номер та показання, передасть дані до бухгалтерської програми для розрахунку квитанцій.

Сьогодні додатком користуються співробітники компанії. З його допомогою ми скоротили трудовитрати на звіряння електричних лічильників у 6 разів: з 200 до 30 робочих годин. Співробітник ZEZMAN знімає показання в 10 разів ефективніше за контролера з РЕМ. І це лише перша версія програми.

ZEZMAN Meters відповідає трьом основним запитам:

  • працює з різними типами лічильників
  • бюджетний для впровадження
  • надає докази абоненту про точні показання лічильника

У планах — навчити нашу нейромережу розпізнавати газові лічильники у житловому містечку KEKS. Газові лічильники встановлені у квартирах, тому мешканці самі зможуть передавати показання, надсилаючи фотографії до чат-боту. Через нього можливий доступ до архіву цих знімків. Є й глобальніші завдання, але про них розповімо після впровадження.